Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Záhradný nábytok - krása dreva

S pribúdajúcimi slnečnými lúčmi sa sťahujeme do záhrady, prípadne na balkón alebo terasu. Pobyt na čerstvom vzduchu je totiž nielen príjemný, ale aj zdraviu prospešný. Nezostáva teda než vyriešiť, akým záhradným nábytkom vybraný priestor zariadime. Čo sa týka materiálu, dali sme tentoraz zelenú prírodnému drevu.

České alebo exotické
Z dreva, ktoré rastie v našich končinách, sa najčastejšie používa borovica, dub a smrek. Najkvalitnejšia je dub, počítajte ale s tým, že je tiež najdrahší. Obľúbeným materiálom je borovica, ktorá ponúka kvalitný nábytok za zodpovedajúcu cenu. K najmenej finančne nákladné variante patrí smrek. Musíte ale počítať s tým, že má podstatne kratšiu životnosť. Pomerne veľký a dlhotrvajúci trend predstavuje nábytok z exotických drevín. Aj napriek tomu, že jeho obstaranie nie je práve lacná záležitosť, tahle investícia sa vám oplatí už preto, že tento typ záhradného nábytku vydrží leta a v prenesenom slova zmysle veľa. Lepšie povedané, nevadí mu slnko, vietor ani dažďové prehánky.

drevený záhradný nábytok Vybersito.sk 

Tak trochu stranou stojí exotické drevo meranti, čo je škoda, pretože sa jedná o veľmi tvrdé a trvanlivé drevo, ktoré prirodzene odoláva dažďu, vetru, slnku a tiež drevokaznému hmyzu. V našich klimatických podmienkach má tak veľmi dlhú životnosť. Pod názvom meranti sa v skutočnosti skrýva obchodné označenie stromov rodu Shorea, ktoré rastú v juhovýchodnej Ázii, predovšetkým v Indonézii, Thajsku, Malajzii. Meno získali po Johnovi Shorea, ktorý koncom 18. storočia zastával funkciu generálneho guvernéra British East India Company. Drevo stromov Shorea sa rozdeľuje do niekoľkých skupín: žltej, bielej, svetlo červenej a tmavo červené. Najkvalitnejšia je tmavo červené meranti, ktoré má hustotu okolo 650 kg / m3.

K ďalším trvanlivým a poriadne tvrdým exotickým drevinám patrí akácie. Stromy pochádza z tropických lesov Južnej Ameriky a východnej Ázie, odkiaľ sa ďalej rozšírili na ďalšie kontinenty. Akácie starne veľmi pomaly a súčasne odoláva biologickej degradácii. V Amerike sa toto drevo používalo aj na výrobu lodí. Je obľúbené pre svoju silu, trvanlivosť a tvrdosť. Má hustotu 640 až 800 kg / m3. Jeho použitie na nábytok sa rozšírilo hlavne v Európe. Akácie na prvý pohľad upúta jemnou plamennou textúrou a olivovo hnedými až šedohnědými odtiene s tmavšími pruhmi, ktoré dávajú nábytku prekrásny teplý vzhľad.

drevený záhradný nábytok Vybersito.sk 

Na čo sa posadíme
Dizajn dreveného nábytku by mal korešpondovať s miestom určenia. K vidieckej chalupe alebo chate sa bude hodiť klasická lavica so stolom z borovicového dreva. K záhrade alebo terase rodinného domu pre zmenu vyberajte nábytok z exotických drevín, ktorý sa vyrába v elegantných tvaroch a jemnejším spracovanie. Drevo si ale môžete zaobstarať aj na balkón v podobe malých skladacích stoličiek a stolíkov, kde si pohodlne vypijete kávu alebo nejaký dobrý letný drink. Okrem dizajnu sa pri výbere záhradného nábytku zamyslite aj nad jeho veľkosťou. Je vhodné si uvedomiť, koľko ľudí u vás na záhrade zvyčajne odpočíva a k tomu pripočítať ešte minimálne dve osoby navyše. Tak vám vyjde počet stoličiek, ktoré by ste mali kúpiť, a k nim samozrejme zodpovedajúce stôl.

Poďme leňošiť
Nie je nad to sa po dobrom nedeľnom obede alebo po náročnom pracovnom dni natiahnuť a oddýchnuť si. V záhrade vám k tomu poslúži nielen lavice, ale aj drevená záhradná hojdačka alebo záhradné lehátko. Drevenú hojdačku vyberajte dostatočne dlhú, ideálne so strieškou, ktorá vás ochráni nielen od slnečných lúčov, ale tiež treba ľahké letné prehánky. Lehátka by mala mať polohovanie, ktoré vám umožní si pohodlne prečítať knižku, noviny či čokoľvek ďalšie.

Veľa tipov na drevený záhradný nábytok nájdete tu.

V košíku nie sú žiadne položky.