Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Záhrada v zime

Nadšení záhradkári bývajú v zimných mesiacoch nesvoji. Záhrada sa uložila k spánku, ostatne nevľúdne počasie nás často ani príliš neláka k akejkoľvek činnosti vonku, nieto záhradkárčenie.
Záhradkári tak poväčšinou v zime spriadajú plány, čo všetko budú podnikať zasa od budúcej jari. Počítajú semienka, hľadajú nové kvety, kreslí plániky, premýšľajú, kam postaví skleník, aké kvety sa budú hodiť k zátišie so záhradným nábytkom a či už konečne budúci rok dôjde na onen dlho plánovaný bazén. Konečne tiež prichádza čas na štúdium nových záhradníckych vedomostí, teda knihy, ku ktorým sme sa počas záhradkárskej sezóny nedostali. Ak radi všetky svoje výpestky využijete nielen v kuchyni, ale tiež napríklad na vyhotovenie rôznych dekorácií, bude sa vám hodiť nasledujúce publikácie, ktorú vydalo nakladateľstvo Euromedia Group ks, Ikar.

Floristika - Kvetinové väzby, aranžmá a funkčné dekorácie

Kniha skúsenej autorky Sandry Adcockové nás zoznamuje s profesionálnymi floristickými technikami, ktoré však zvládne každý skúsenejší pestovateľ kvetov. Dozviete sa v nej základné pojmy používané v tomto kreatívnom odbore. Naučíte sa, ako sa starať o čerstvý kvetinový materiál a Sandra Adcocková vám tiež predstaví prvky a zásady kvetinových väzieb a aranžmánov. Publikácie krok za krokom popisuje tvorbu klasických aj moderných floristických produktov. Aby ste si lepšie vedeli predstaviť všetky kroky, ktoré sú potrebné na dosiahnutie želaného účinku, výklad sprevádza viac než 600 farebných fotografií prípravy kytíc, väzieb a dekorácií určených pre najrôznejšie príležitosti, svadbu, rodinná jubileá, pohreb, Veľká noc, Vianoce. A pretože kvet je jeden z najkrajších darčekov, tiež sa naučíte, ako ju zabaliť ako darček.

 

 


Nie každý má záhradu, a teda možnosť skrášliť si interiér živými dekoráciami. Nič však nie je stratené. Existuje viacero možností, ako dostať do bytu živú prírodu, a pritom si vlastne tak trochu užiť aj zahradničení. Výborným prírodným doplnkom sa tak môžu stať napríklad bonsaje:

Izbové bonsaje
Nijako rozsiahla publikácia nemeckého autora Wolfganga Kawolleka vás zoznámi so všetkým čo je potrebné na pestovanie izbových bonsajov, čo je prastará japonská technika. Bonsaje sú ideálne prírodné dekoráciou obývacích izieb, spální a pod. Nemusí sa báť ani tí, ktorí sa s bonsajmi tepve zoznamujú, pretože autor poňal túto tému komplexne, takže začína,, od Adama ", teda od definície, čože to tá bonsaj vlastne je. ďalej získate cenné rady, čoho by ste si mali všímať pri robení rastlín, ako sa dajú bonsaje pestovať z odrezkov alebo semien, ako najlepšie je tvarovať. s tým súvisí aj najobľúbenejšie štýly, ale tiež napríklad to, kedy je najvhodnejšia doba rezu a kedy je vhodné tieto rastliny presádzať a celkovo o nich starať, teda napríklad je chrániť pred škodcami a veľa ďalších zaujímavých rád súvisiacich s touto technikou. V knihe tiež nájdete odporúčania k výberu najvhodnejších druhov, ktoré zvládne aj úplný začiatočník. Publikáciu vydalo nakladateľstvo Euromedia Group ks, Knižní klub .

 

 


Ako sami vidíte, so záhradou či živou prírodou sa nemusíte rozlúčiť ani v zime, ale naopak si spríjemniť dlhé večery plánovaním toho, čo pekného vás vo vašom záhradnom kráľovstve v nasledujúcej sezóne čaká.


Foto: Euromedia Group
        FreeImages 

V košíku nie sú žiadne položky.