Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Všetko o penách v matracoch

Všetko o penách v matracoch

Raz za čas sa v podobnej situácii ocitne každý z nás: chcete si kúpiť nový matrac, ale v tom veľkom množstve neznámych materiálov, odborných pojmov, odporúčania a poučiek sa len ťažko vyznáte. Vôbec nič si z toho nerobte, nie ste sami. Aby ste nemuseli zložito hľadať na internete, pripravili sme pre vás túto súhrnnú stránku so všetkými podstatnými informáciami o matracoch, výrobných technológiách a všetkým okolo nich.


Keby ste tu aj napriek tomu nenašli odpoveď na vašu otázku, využite infolinku +420 731763838. Naši odborníci vám radi všetko vysvetlia a poradia s výberom matraca práve pre Vás.


materiál

V dnešnej dobe nájdeme na trhu širokú škálu materiálov, ktoré sa používajú na výrobu matracov. Podstatne ovplyvňujú ich výsledné vlastnosti, preto je dobré sa na ne pri výbere matraca zamerať a dbať na dostatočnú kvalitu. Ponúkame vám stručný prehľad najviac používaných matracových materiálov. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac, kliknite na názov.

studená pena - vyrába sa tzv. studeným procesom, pre svoju odolnosť, priedušnosť a bodovú elasticitu je ideálny do jadra matraca.
lenivá pena - má výbornú tvarovú stálosť. Po zahriatí sa skvelo prispôsobí krivkám tela a uloží chrbticu do optimálnej polohy. Je vhodná najmä pre ložnej plochy matracov a anatomické vankúše.
Flexifoam® pena - bola vyvinutá firmou s dlhoročnými skúsenosťami Hilding Anders ČR, a. S. Je charakteristická vysokou elasticitou, húževnatosťou, veľkou priedušnosťou a tvarovou stálosťou.
bio pena - má podobné vlastnosti ako lenivá alebo studená pena len s tým rozdielom, že pre jej výrobu bol použitý prírodný materiál - olej z ricínu obyčajného alebo sóje. Vďaka tomu je vhodná pre alergikov.
latex - pre výrobu matracov sa používa zmes latexu prírodného a umelého, dodáva jej vynikajúce ortopedické vlastnosti, vysokú elasticitu a dlhú životnosť. Má antialergické vlastnosti.
pružina Bonell - používala sa u starších matracov konvenčného typu, pri zaťažení pruží celá plocha matraca. Pre svoju veľkú priedušnosť je vhodná do vlhšieho prostredia.
taštičková pružina - moderný typ pružinových matracov. Každá pružina je zabalená zvlášť do vrecka s netkanou textíliou, čo im umožňuje reagovať zvlášť. Prináša vynikajúce ortopedické vlastnosti.
Geltech® - novo vyvinutý materiál pre vysoký komfort spánku. Jednotlivé gélové segmenty sa dokážu vytvarovať presne podľa jednotlivých častí tela, nenarušujú krvný obeh v priebehu spánku. Geltech® je mechanicky nezničiteľný.
CuremfoamTM - objemný pena vynikajúcej kvality, vyvinutá firmou Hilding Anders ČR, a. S. Je obľúbená vďaka svojej priedušnosti, bodové elasticite, dlhej životnosti a pevnosti. Pre výrobu luxusných matracov Curem sa používa v rôznych objemových hustotách.
poťahové látky

Poťah matracu hrá veľmi dôležitú úlohu. Určuje, ako je matrac na dotyk príjemná a predlžuje jej hygienickú životnosť. Chráni ju pred poškodením a ušpinením, zabraňuje vniknutiu tekutín do jadra matraca. Z toho dôvodu je nutné, aby poťah matraca bol:

snímateľný - to je základný predpoklad.
prateľný minimálne na 60 ° C. To je totiž teplota, pri ktorej sa zničia väčšina nežiaducich mikroorganizmov.
deliteľný na dve polovice. Uľahčí vám to manipuláciu pri údržbe, a navyše môžete na jednej polovici spať, keď tu druhú budete mať práve v práčke.

Tieto vlastnosti poťahových látok je dobré vyžadovať aj u doplnkov, ako sú anatomické vankúše, Bederník, Koleník, cestovné vankúše, apod.


Niektoré poťahy majú špeciálne úpravy, ktoré im dodávajú napr. Antialergické vlastnosti a podstatne zvyšujú komfort spánku. Pozrite sa, aké poťahové látky matracov nájdete v našom e-shope.

Špecifické druhy matracov

Ortopedické matrace proti bolestiam chrbta a kĺbov

Hlavnou úlohou ortopedických matracov je uložiť chrbticu do správnej polohy tak, aby počas spánku nedochádzalo preležaniu, častému otáčanie, a tým pádom aj budenie. Docieli toho pomocou troch, piatich, siedmich alebo aj viacerých anatomických zón, ktoré sú zmäkčené a aktívne rozkladajú vyvíjaný tlak tela. Zmierňujú bolesti ortopedického rázu a zlepšujú krvný obeh.

Partnerské matrace pre ňu aj pre neho

Nie je nič neobvyklé, že partneri, ktorí chcú spať vedľa seba na manželskom lôžku, majú rozdielne požiadavky na tuhosť matraca. Tento problém rieši tzv.partnerské matrace - každú stranu majú inak tuhú, takže si môžete vybrať, či chcete spať na mäkšie a partner na tvrdšie strane, alebo naopak. A to jednoduchým otočením matraca, pri zachovaní jej rovnakej výšky!

Zdravotné matrace ako prevencia vzniku dekubitov

Špecifický druh matracov tvoria zdravotné matrace. Svojim navrhnutím, konštrukciou a zložením použitých materiálov zabraňujú vzniku dekubitov (preležanín). Sú veľmi vhodné pre osoby dlhodobo pripútané na lôžku, u ktorých je vysoká pravdepodobnosť vzniku tohto nebezpečného ochorenia. Svoje uplatnenie nájdu v nemocniciach, lekárskych ústavoch i bežných domácnostiach. Ponúkame zdravotné matrace Tropico, ktoré majú ES Prehlásenie o zhode a sú klinicky hodnotené.


slovníček pojmov

Pojmy: Anatomické zóny matracov, Mechanické záťažové testy / testovanie matracov, Klinické hodnotenie, Testovanie prístrojom ErgoCheck, AirForce, 3D technológie, Kokosové vlákna, 4 Comfort, Typ prevedenie ložných plôch - Classic / Wellness


Anatomické zóny matracov
Ložnej plochy matracov sú pre maximálny možný komfort a ortopedické vlastnosti rozdelené do anatomických zón (rôzne tuhosti a profilácia pien podľa rôznych zaťaženie v jednotlivých oblastiach - hlava, ramená, trup, boky, nohy).


Mechanické záťažové testy / testovanie matracov
Všetky prototypy matracov sú dôkladne testujú (mechanický záťažový test) .Každý matrac je teda namáhaná 40.000 - 200.000 mechanickými cyklami, pri ktorých po matraci prechádza ťažký valec. Jeho tvar a hmotnosť simuluje bežné 2 až 7 ročné užívanie matraca. Po teste sa vyhodnotí miera preležaniu, zmäkčenie a deformácie v rôznych smeroch. Matrace, ktoré nevyhovie, nesmie do sériovej výroby! Týmto testovaním je zaručená vysoká kvalita matracov a spokojnosť ich užívateľov.


klinické hodnotenie
Všetky matrace sú zaradené do programu dôkladného testovania a posudzovania klinickej kvality.


Testovanie prístrojom ErgoCheck
ErgoCheck je citlivá meracia podložka, ktorá sa položí na testovanú matraci. Na nej si potom líhajú jedinci rôznych hmotnosťou, proporcií a výšok. Počítačový program, na ktorý je podložka napojená, vyhodnocuje za prítomnosti technológa a konštruktéra namerané hodnoty. Výstup merania sa potom konzultuje s lekármi a fyzioterapeutmi.


AirForce
Unikátna konštrukcia jadra matraca s najvyššou dosiahnuteľnou vzdušnosťou. Jednotlivé časti jadra penové či pružinové matrace sú vyrobené za použitia najmodernejšej strojné zónové profilácia tak, aby vodorovné priečne i pozdĺžne vzdušníkmi boli prepojené s vertikálnymi otvormi v ložnej ploche matraca.

Dochádza tak k vynikajúcej cirkulácii vzduchu - efekt pumpy - prirodzené pohyby tela počas spánku stláčajú jednotlivé zóny matraca, čím dochádza k nasávaniu a vytláčaniu vzduchu). Ventilačná efekt môže byť ďalej podporený špeciálnou 3D vetracou mriežkou v poťahu matraca.

Matrac s technológiou prevzdušnenie AirForce pre svoj vysoký komfort spánku vyhovie aj jedincom, ktorí požadujú komfortné a vzdušnú matrac, avšak neakceptujú konvenčný systém s pružinami z kovového drôtu. Vďaka systému AirForce sú penové matrace čo do vzdušnosti porovnateľné s matracmi pružinovými.


3D Rainbow Technology
3D Rainbow Technology v sebe spája skvelú bodovú elasticitu, vysokú priechodnosť vzduchu a masážny efekt. Tieto vlastnosti dosahuje špeciálnou technológiou skladby pien rôznych typov, hustôt v 3 osiach = 3D. Peny sa odlišujú aj farbou - odtiaľ názov Rainbow = DUHA.

3D vetracia mriežka JADRÁ matrace
Hustá sieť vertikálne kladených polyesterových vlákien - materiál poskytujúci vynikajúci odvod absorbovaných vodných pár z jadra matraca. Nájdete ju v celej stredovej ploche jadra matraca (napr. U matraca Nicol).

3D vetracia mriežka poťah matraca
Ide o špeciálnu mriežku v leme, všitá po celom obvode poťahu matraca. Vynikajúca podpora prevzdušnenie jadra matraca. Skvele dopĺňa systém ventilácie jadra AirForce (napr. U matraca Everest, Forest).


kokosové vlákna
Nájdete ich v jadre matraca ako medzivrstvu, ktorá napomáha stabilite jadra (zvyšuje nosnosť, odolnosť a prirodzenú tuhosť) pri súčasnom zachovaní skvelých ortopedických vlastností matraca. Kokosová vrstva je vyrobená z 100% prírodných vlákien palmy kokosové, spojených zmesou prírodného latexu.


4 Comfort
Unikátna klinová konštrukcia matraca. Každá z polovíc jadra je vyrobená z peny odlišnej tuhosti, a vďaka klinovému tvaru sa správne zvolenými otvory jadra ponúka 4 rôzne tuhosti v jednom matraci. Zvoľte si jednoduchým otočením alebo prevrátením tuhosť, ktorá Vám najviac vyhovuje! Matrac systému 4 Comfort sú samozrejme tiež opatrené anatomickým členením.


Typ prevedenie ložných plôch - Classic / Wellness
Dva typy prevedenia vrstiev pre ležanie.

Classic - rovná masívne vrstva peny pre milovníkov klasického poležanie.
Wellness (Relax) - profilovaná vrstva peny pre milovníkov jemné uvoľňujúce, relaxačné masáže.

Podľa typov matracov môžu byť vyrobené z rozličných materiálov, najmä z lenivej peny, peny Flexifoam® alebo studené peny. U matrace FOX si napríklad môžete profiláciu zvoliť podľa ľubovôle (Classic - klasická, rovná vrstva lenivej peny alebo Wellness - relaxačná profilácie).
U matrace BINGO zase môžete ísť cestou mäkšie varianty profilácia lenivej peny SOFT (jemná lenivá pena) alebo tuhšie verzia HARD (lenivá pena vyšší hustoty).
Proste a jednoducho, ako je u Tropica zvykom, jednoducho pre každého niečo. Strana s rovnou vrstvou sa pre ľahšiu orientáciu označuje na poťahu všivkou "Classic", profilovaná masážne - relaxačné strana všivkou "Relax".

Odporúčame uloženie na lamelový rošt.

 
viac »
319,26Euro
384,32Euro
14 dní Detail tovaru -17%

 
viac »
202,69Euro
248,47Euro
14 dní Detail tovaru -18%

 
viac »
160,18Euro
185,62Euro
3 dny Detail tovaru -14%

 
viac »
291,96Euro
316,10Euro
14 dní Detail tovaru -8%

V košíku nie sú žiadne položky.