Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Tipy na vianočné darčeky

Možno vám to príde zvláštne zmieňovať sa o vianočných darčekoch už v októbri. Lenže keď sa nad tým zamyslíte, zistíte, že na tom niečo bude. Rad ľudí totiž rieši vianočné darčeky na poslednú chvíľu. Bezmyšlienkovite sa potom vrúti do prvého obchodu, kde nakupujú o sto šesť, akurát hocikedy ani nevedia čo. Vo finále pod vianočným stromčekom síce zasypú svoje najbližšie hromadou darčekov, ktorí však po rozbalení zistí, že to nie je tak úplne ono a vo finále darčeky môžu skončiť v krabici im podobných z vlaňajších, predvlaňajších a ďalších minulých Vianoc.

 


Darčeky nie sú o kvantite, ale o kvalite
Málokto sa zamyslí nad tým, či nie je náhodou takto lepšie kúpiť kvalitné vec, ktorú svojim najbližším urobí radosť a treba im aj v určitom zmysle slova pomôže. Lenže to by vyzeralo, že majú darčekov málo, občas znie od tých, ktorí nad obdarovávaním príbuzných neuvažujú v kvalite ale naopak v kvantite. Povedzte ale sami, na čo bude napríklad babke štyridsiaty piaty sveter, keď bývajú na vidieku a rovnako nikam moc nechodia, pretože ju bolí, chrbát, kĺby, skrátka také tie starecké neduhy. Nenapadlo vás niekedy, že by možno ďaleko lepší bolo jej kúpiť kvalitné zdravotné matrac, aby si konečne ráno prestala pripadať ako ona povestná princezná na hrášku, pretože spanie na jej dlhoročnom modeli naozaj nie je nič moc? A osobne si myslíme, že babičke ani nepríde na myseľ, že bude mať pod stromčekom len jeden darček, pretože ďaleko viac ocenia jeho smyslupnost a praktickosť.

zdravotné matrace Vybersito.sk 

zdravotné matrace Vybersito.cz

Obľúbeným vianočným darčekom bývajú knihy. Prečo nie. Je ale dôležité vedieť, akú knihu a komu vybrať. Vezmite si napríklad takého manžela, otecka, dedka, ale pokojne aj väčšieho syna. To, že čítajú noviny, ešte neznamená, že by mali chuť si prečítať detektívku. Ale treba radi majstrujú, potom sa im kniha dobrých rád o tom, čo a ako postaviť, spravit, zasadiť a bohviečo ďalšieho, bude hodiť. Ale rozhodne ďaleko radšej privítajú treba novú vŕtačku, elektrický skrutkovač, alebo napríklad pracovný stôl.

elektrický skrutkovač Vybersito.sk                                                                     elektricka vrtacka Vybersito.skPre deti sa nakupuje najlepšie, hovoria mnohí. To je síce na jednu stranu pravda, pretože 90% darčekov môžu tvoriť hračky, obzvlášť pre tých najmenších, na druhú stranu je zbytočné sa vyhýbať darčekom možná praktickejším, ktoré však deti ocenia tak ako tak. Žiadne dieťa nie je práve nadšené, keď si musia chodiť písať úlohy ku kuchynskému stolu, pretože vo svojej izbe by ich mohlo písať tak akurát na zemi. Detské písacie stoly sa predávajú v rôznych dizajnových i veľkostných modifikáciách, takže sa dá vybrať model ako pre prváčika, tak napríklad aj pre dospievajúceho študenta. Skúste k nemu prihodiť aj stoličku a uvidíte, ako budú chlapec či dievča nadšenie.

U detí ale ešte chvíľku zostaňme. Hračky, knihy, veci k počítaču a spústa ďalších obdobne ladených vecí je síce fajn, ale vo výpočte chýba jeden typ, a síce darčeky športové. Že dnešné deti s pohybom práve nekamaráti, je bohužiaľ smutná pravda. Okrem toho, že priberajú, si zakladajú do budúcnosti na rad zdravotných problémov, ktoré môžu byť nielen fyzické, ale aj psychické. Otázkou je, prečo tomu tak je. Skúste sa spoločne zamyslieť nad tým, aký šport by ich bavil. Po pravde, k tomu, aby vôbec pohybu prišli na chuť, hocikedy postačí napríklad ,, obyčajná" trampolina. Niekedy sa deti chytia športu, ktorý prevádzkujú rodičia. Prečo nie, skúsení môžu svojim potomkom odovzdať rady do začiatkov, takže je to potrebné bude o to viac baviť. Ostatne, prečo by to prvýkrát nemohli skúsiť aj rodičia. nie je dôvod, aby mamča s dcérou nemohla obuť kolieskové korčule a zdolávať parky a priestory na korčuľovanie určené. Keby nič iné, korčuľovanie je zdravý pohyb a kto by nechcel byť krásny a štíhly v každom veku.
kolieskove korčule Vybersito.sk

 


Foto: Freeimages.com

V košíku nie sú žiadne položky.