Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Tip na jesenné prázdniny

Chystáte sa s deťmi na jesenné prázdniny a neviete kam? Poďte si užiť babie leto do Južného Tirolska, kde vás čaká množstvo zábavy, kultúrnych, športových i kulinárskych zážitkov. Užijete si slávnosť gaštanov, slaninkový a štrůdlový festival a veľa ďalších akcií.

Čo všetko sa dá v tejto severotalianskej provincii podnikať ...

Merano Forst Grand Prix

Rovnako ako v Česku máme Veľkej pardubickej, sviatkom koní v Južnom Tirolsku je Merano Forst Grand Prix. Tento dostihový závod sa koná 28. septembra v kúpeľnom mestečku Meran / Merano. Jedná sa o 5000 metrov dlhú steeplechase, ktorej história sa píše od roku 1935.

Toerggelen Vybersito.sk

Pre relax: slávnosť Törggelen

Čo robia obyvatelia provincie Južné Tirolsko na jeseň? Oslavuje Törggelen. Je to vlastne oslava gaštanov, ktorá sa zrodila v údolí Eisacktal / Valle Isarco. Ľudia vyrážajú na prechádzky, ktoré končia na statkoch a v dedinských krčmičkách. Miestne sedliačky potom začnú znášať na stôl najrôznejšie dobroty - Schlachtplatte - tanier s opečenou slaninou, kyslou kapustou, jihotyrolským slaninou, párky Kaminwurzen a knedle. Ďalším chodom sú potom pečené gaštany, ktorých stromov si tú veľmi považujú. Bývali totiž dôležitým zdrojom obživy. Jedlo zakončí sladký dezert Krapfen.

K tomu sa podáva víno, niekde aj burčiak. Svoje pivnice otvoria aj vinári. Stráviť túto dobrotu môžete na prechádzke, napríklad na slávne gaštanové chodníku - "Keschtnweg". Tá vedie údolím Eisacktal a začína vo Vahrn / Varna u Brixenu / Bressanone. Törggelen tento rok začína 27. septembra v 19 hodín a skončí začiatkom decembra.

Speck festival Vybersito.sk

Pre milovníkov slanine - slaninkový festival Speckfest

Všetko, čo súvisí s jihotyrolským slaninou, je možné sa dozvedieť 4. a 5. októbra na Speckfestu, slaninkový festivalu, ktorý sa koná v dedinke St. Magdalena v údolí Villnöss / S. Maddalena vo Val di Funes. Každý návštevník tu môže ochutnať najrôznejšie špeky jihotyrolských producentov, ale aj špeciality, ktoré sa z tejto lahôdky vyrábajú.
Zahrajú tu miestnej folklórnej kapely, nebudú chýbať stánky s typickými miestnymi výrobkami. V nedeľu sa bude voliť "slaninkový kráľovná." Juhotirolskej slanina ani v najmenšom nepripomína ten český. Jedná sa o mierne údenú a sušenú šunku s výnimočnou chuťou a nezameniteľným vzhľadom, ktorá zreje až 6 mesiacov. Juhotyrolský špek používa chránené zemepisné označenie CHZO.

Vyskúšajte dobroty z Festivalu štrúdle

Deti majú rady štrúdľu a dospelí rôzne druhy chlebov ... Preto sa v Južnom Tirolsku koná od 3. - 5. októbra Festival štrúdle a chleba v Brixenu / Bressanone. Bude to zaujímavá podívaná: dá sa tu dozvedieť niečo z histórie pekárne, naučiť sa nové recepty. Piecť môžu aj deti. Návštevníci ochutnajú produkty jihotyrolských pekární, originálne Juhotyrolský štrúdľu aj kulinárske špeciality všetkých údolia tejto malebnej severotalianskej provincie.

strudel festival Vybersito.sk


Ste milovníci hôr?

Potom si nenechajte ujsť v čase od 16.-21. októbra - Kiku International Mountain Summit. Filmy s horskou tematikou, prednášky a okrúhle stoly s horolezcami a ďalšími legendami - to je medzinárodný festival IMS, kam sa schádzajú milovníci hôr z celého sveta. Na prednáškach au okrúhlych stolov si renomovanej osobnosti, horali a alpinisti vymieňajú názory. Súčasťou festivalu sú aj turistické či horolezecké túry, na ktoré je možné sa vydať s hlavnými účastníkmi festivalu. Mottom tohto ročníka je "sila vôle !.


Foto: Suedtirol.info

V košíku nie sú žiadne položky.