Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Sťahujeme sa do záhrady

Napadlo vás niekedy, ako by to bolo krásne, presťahovať sa na jar do záhrady a vrátiť sa domov až na jeseň? Tak úplne to síce nejde, ale tiež to neznamená, prečo by sme v záhrade nemohli tráviť v krajších mesiacoch roka čo možno najviac času. Veľa záleží totiž na tom, ako svoju záhradu na taký pobyt pripravíme.

Vytvárajte zákutia
Na záhrade sa toho dá robiť veľa. Od odpočinku, po zábavu, až po zahradničení. Každá takáto aktivita si však zaslúži svoj priestor, ideálne postavený tak, aby nerušil ostatných členov rodiny, ktorí napríklad práve nemajú náladu na to, aby si užívali v bazéne, ale naopak by si radi vypili kávu v kľude a tichu, či sa len tak s knihou uvelebil v záhradnej sedačke. A teraz si predstavte, že si chcete naozaj oddýchnuť, nemyslieť na to, koľko vás ešte čaká práca a pritom z kresla, lehátka, či jakéholi ďalšieho posedenie vidíte na nevypleté záhony, neokopané stromčeky, prípadne chátrajúcej plot. Plánovaná chvíľka odpočinku je tá tam, pretože do jednej ruky vezmete hrable, do druhej štetec a idete na to. Obzvlášť v relaxačných zónach sa preto snažte, aby váš prípadný výhľad nebol súčasne vaším čiernym svedomím. Pracovnej plochy je ideálna situovať v jednej časti záhrady a tie ďalej oddeliť napríklad živým plotom. Je dobré tiež počítať s tým, že nie každý sused bude nadšením bez seba, až mu za barákom bude DUNET eldorádo malých detí, či už napríklad práve v bazéne, na preliezačke, pieskovisku a pod.

nadzemný bazén Vybersito.sk
Relaxačná zóna
Asi najviac využívaná časť záhrady. Nemalo by v nej chýbať kvalitné posedenie, teda záhradný nábytok. Ten sa vyrába z radu materiálov v základnom rozdelení sa na trhu stretnete hlavne s drevom, klasickým masívom alebo exotickými drevinami, umelým ratanom, kovom a samozrejme nechýba ani starý dobrý plastový nábytok. Rovnako ako v dome či v byte, aj v záhrade je dobré začať tzv. Od podlahy a vybrané miesto pripraviť na postavenie nábytku. Buď môžete zem len vyrovnať a osadiť dlažbou alebo zvoliť špeciálne upravené povrchy, ktoré vydržia aj nestále počasie. Súčasťou vybavenia je záhradný stôl, stoličky a aj keď to môže pôsobiť tak trochu starostsvětstky, oceníte aj záhradnú hojdačku. Nezabudnite ani na gril, ktorý je nevyhnutnou súčasťou letných radovánok. Ak je to len trochu možné, posedenie by malo mať zastrešenie, z časti sa dá nedostatok tieňa vyriešiť aj veľkým slnečníkom, prípadne markízou, ak vonkajšia relaxačnú zónu umiestnite k domu.

nábytok z umelého ratanu Vybersito.sk
Športové vyžitie
Aj na záhrade sa dá športovať. Stačí, keď si do nej zaobstaráte bazén, ktorý už dávno nie je investíciou, ktorá by finančne položila celú rodinu. Nadzemné bazény, v ktorých si aspoň trochu zaplávate, sa dajú zohnať už od necelých dvadsiatich tisíc. Komu plávanie nič nehovorí, ale ďaleko radšej má masáže, ocenia nafukovacie vírivku, ktoré vie dokonale zregenerovať telo, uvoľniť a krásne osviežiť. Rovnako ako v bazéne, aj vo vírivke si za určitých okolností môžete užívať aj v chladnejšom období roka. Pohyb väčšinou nasleduje odpočinok, najlepšie na pohodlnom lehátku, ktoré by malo byť vyrobené z rovnakého materiálu ako stôl a stoličky, aby celková koncepcia nepôsobila štýlom každý pes, iná ves ...

Majú sa kde hrať
Jasne, reč je o deťoch, obzvlášť tým menším by na záhrade nemalo chýbať pieskovisko, väčšie si naopak užijú eldorádo vo skákacích nafukovacích hradoch. Miesto pre detské hrátky vyberajte nielen s rešpektom voči susedom, ale predovšetkým voči deťom. Je rozhodne viac než vhodne odstrániť všetky predmety, o ktoré by sa deti mohli poraniť, rovnako ako kríky s tŕňmi prípadne bobuľami, u ktorých si nie ste istí, o aký plod sa jedná. Aj keď nemusí byť jedovatý, niektoré druhy pri väčšom požití môžu vyvolať žalúdočné ťažkosti, a poznáte deti. Sotva sa otočíte, sníva hrsť na posedenie.

skákacie nafukovacie hrady Vybersito.sk
Úžitková záhrada
Do relaxačnej zóny patria kvety. Tie samozrejme môžu byť aj v úžitkovej záhrade, ale tam bude prevládať hlavne zelenina a ovocie. Či jedno, či druhé, potrebuje ošetrovať ak tomu sa preto bude hodiť rôzna záhradná technika. Keďže sa väčšinou relaxačnej zóny situujú v blízkosti domu a úžitková časť na vzdialenom konci, dá sa predpokladať, že by ste museli pre všetky pomôcky neustále behať a nosiť je cez celú záhradu. V takom prípade sa bude hodiť záhradný domček, kam sa dá všetko potrebné uskladniť.

Rad ľudí pristupuje k riešeniu natoľko zodpovedne, že si nechá jej projekt vypracovať od odborníka. To je síce na jednu stranu chvályhodné, avšak na strane druhej je potrebné dodať, že odborník s vami nebude záhradu užívať a navyše absolútne nič netušia o jej zákonitostiach, o tom, ako prebieha váš bežný deň pri pobyte na záhrade a často vás bude presviedčať o koncepciu úplne iné, než by vyhovovala vám. Nakoniec si svoje rady tiež nechá naúčtovať. Pritom by stačilo celkom málo. Zamyslieť sa nad tým, čomu dávate v záhrade prednosť, čo si prajete zmeniť a aké usporiadanie je pre vás to najlepšie. Nevadí, že vaša záhrada možno nebude dizajnovo dokonalá, je dôležité, aby sa páčila hlavne vám:-).

V košíku nie sú žiadne položky.