Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Poznáte zdravotné účinky vírivky?

Blahodarné účinky liečivých kúpeľov ľudia využívajú od nepamäti. Rovnako pozitívne na nás pôsobí aj masáže. Prečo teda nespojiť tieto dva liečebno preventívnej procesy a nevyužiť ich naraz. Riešením, ako na to, môže byť vírivka. Ideálne domáca, pretože jedine tak si urobíte na pravidelnú relaxáciu čas.

vírivka Vybersito.sk

Víriviek existuje veľká kopa, ale v základe ich môžeme rozdeliť na dva typy, nafukovacie a pevné. Malé spa si pokojne postavíte nielen v interiéri, ale aj vo vonkajšom prostredí. Vírivka sa dá totiž využívať aj v zime, a to hlavne preto, že sa voda vo vnútri ohrieva. Okrem toho, že vírivka slúži k regenerácii, je to aj skvelé miesto k spoločenskej konverzácii s priateľmi, tak prečo je takto nevyužiť.

Ako vám vírivka môže pomôcť
Voda upokojuje, takže pobyt vo vírivke možno smelo označiť za ideálnu antistresovú kúru. V takejto kúpeli sa pomerne ľahko zbavíte únavy a vyčerpania po celodennom zhone, starostí, nepríjemností a stresu. Vďaka jemnej masáži v teplej vode sa vám lepšie prekrví všetky časti tela, čím dochádza k zlepšeniu obehového systému. Masáž uľaví od bolesti namoženým svalom, kĺbom, ale tiež zlepšuje tonus pooperačných jaziev a zamedzuje tvorbe rôznych nepríjemných stavov. A to nehovoriac o tom, ako si vo vírivke odpočinú športovci.

virivka Vybersito.sk

Kúpeľ v príjemne teplej vode tiež napomáha k zníženiu krvného tlaku a zlepšuje imunitný systém.

Sedavé zamestnanie, nedostatok pohybu sú najdôležitejšie dôvody stále narastajúci obezity, ktorá je príčinou mnohých závažných ochorení. Ruka v ruke ide s obezitou aj celulitída, teda pomarančová koža, a vôbec to nemusí znamenať, že máte nadváhu, navyše tento problém trápi nielen ženy, ale aj muža. Práve vírivka v kombinácii s príjemne teplou vodou napomáha nielen k redukcii celulitídy, ale tiež je dobrým pomocníkom pri znižovaní váhy a súčasne pôsobí ako preventívne opatrenie pred ukladaním podkožného tuku.

Vírivku si veľmi pochvaľujú aj tehotné ženy, ktorým účinne masíruje zaťažované orgánmi. Je ale dôležité, aby to bola vírivka, u ktorej sa dajú nasmerovať prúdy správnym smerom, a nedošlo k prípadným nežiadúcim účinkom. Pre zástankyňa domácich pôrodov, nafukovacie vířivkový bazénik sa dá použiť aj pre pôrody do vody.

vírivka Vybersito.sk 

Pamätajte si
Voda vo vírivke by mala byť ohriata na teplotu ľudského tela. Vyššia teplota vody je vhodná pre použitie vírivky pred spaním, kedy by sme mali telo pomaly pripravovať k fáze odpočinku. Naopak vás k životu,, nakopne "voda o pár stupienkov chladnejšie. S energiou potom môžete smelo vyraziť do nového dňa.

Pre kúpanie vo vírivke platí to isté, čo pre kúpanie v bazéne, minimálne hodinu až dve by ste nemali pred pobytom vo vírivke nič jesť.

Foto: FreeImages.com

V košíku nie sú žiadne položky.