Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Osvetlenie interieru

Zariaďovaní interiéru so sebou prináša niekoľko fáz. Jednou z nich je výber správneho nábytku, druhú výber vhodného osvetlenia. Možno vás to prekvapí, ale práve nevhodnými svetlami môže váš interiér veľa stratiť. Čo teda robiť, aby tomu tak nebolo.
 
obývačka Vybersito.sk 

Stavte na praktickosť
Najviac pochýb, koľko a kam umiestniť aká svetla býva v súvislosti s obývacou izbou. Najvhodnejšie cestou sú tri až štyri osvetľovacie telesá poskytujúce rôzne intenzívne svetlo. Patrí sem centrálne osvetlenie, ktoré má za úlohu osvietiť celú miestnosť. Vyberajte také, ktoré ponúka možnosť regulácie svetla podľa potreby.
Ďalšie svetla, varianty a ich rozvrhnutie v miestnosti, závisí na tom, čo v ktorej časti miestnosti robíte. Zdroj svetla by napríklad nemal chýbať pri televízii, vedľa pohovky, prípadne u kresla, v ktorom si radi čítate. Svetlom sa ale dajú zdôrazniť aj rôzne zaujímavé prvky v miestnostiach. K tomu sa v prevažnej miere využívajú tzv. Bodovky.
Na osvetlenie nezabudnite ani v spálni. Základným prvkom bude svetelný zdroj, ktorý dobre osvieti celý priestor, takže bez problémov nájdete v ktorúkoľvek večerné či nočnú hodinu v skriniach všetko, čo budete potrebovať. Hodiť sa budú malé lampičky na nočné stolíky, ktoré poskytujú vhodnú intenzitu svetla, ktorá nenamáha oči.
Ak máte v spálni toaletný stolík, postavte svetlo i na neho.
Stále viac ľudí si kupuje domácu pracovňu. Tu by malo byť od začiatku jasné, že v takejto miestnosti najlepšie poslúži prirodzené denné svetlo. A pretože ľudia často pracujú aj vo večerných hodinách, na pracovnom stole by nemala chýbať polohovateľná pracovná lampa a v miestnosti opäť centrálne osvetlenie.
Jedným z najdôležitejších miest v byte, kde by ste mali venovať riadnemu osvetlenie naozaj dôkladnú pozornosť je kuchyne. Samozrejmosťou je centrálne osvetlenie, ale ďaleko dôležitejšie je osvetlenie pracovných plôch. To sa väčšinou inštaluje pod spodnú stranu horných skriniek. Vypomôcť si môžete aj tzv. Bodovkami, ktoré sa dajú smerovať podľa potreby.
V detskej izbe myslite hlavne na bezpečnosť. Základ tvorí nástropné osvetlenie, ktoré doplňte nástennými svietidlami alebo bodovkami. Všetky svetlá, na ktoré môžu deti dosiahnuť, by mala byť vybavená uzavretým tienidlom, ktoré zamedzí preskúmavanie zvedavých detských prstíkov. Dobre skryte aj všetky káble vedúce od svietidiel a zásuvky v stene takisto opatrite bezpečnostným krytom.
V kúpeľni sa sústreďte na osvetlenie umývadla a jeho okolie, ďalšie svetla smerujte k vani alebo sprchovému kútu, tam budú najvhodnejšie nástropné svetla, prípadne Vstavané záťažové svietidlo.

spálňa Vybersito.sk 

So svetlami sa hrajte

So svetlom sa dá doslova čarovať, napríklad s jeho pomocou môžete miestnosť opticky zväčšiť. Stačí, ak za nábytok nainštalujete lampy vrhajúce lúče smerom nahor. Vo svetle odrážajúcim sa od stien bude interiér pôsobiť väčším dojmom.
Svietidlá smerujúce kužeľom svetla nahor tiež miestnosť viac rozjasňujú. Je to dané odrazom svetla od bielych plôch. Ak chcete, aby nejaká časť interiéru zostala,, v tieni "zvyšku miestnosti. Zamierte svetlo od tohto miesta opačným smerom. Vyhrať si môžete aj v kúpeľni, kde možno svetla zabudovať napríklad do podláh, vane, či kamkoľvek inam, kde zvýrazní atmosféru miestnosti, ktorú chcete kúpeľni dodať.
Okrem rozloženia a intenzity svetla sa dá využiť aj jeho farebnosti, ktorej môžete meniť podľa vašich nálad. Tento efekt sa využíva napríklad v kúpeľni v sprchovom kúte, môžete ho poznať pod názvom colorterapia, alebo s pomocou LED pásik nalepených na nábytku, čo sa používa hlavne v kombinácii s nábytkom bielym, dodať interiéru živšie atmosféru.

detská izba Vybersito.sk 

V košíku nie sú žiadne položky.