Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Návod na údržbu čalúneného nábytku

Návod na používanie a údržbu čalúneného nábytku

Všeobecné upozornenia
• Čalúnený výrobok nemožno preťažovať zvýšeným namáhaním, a to viac osobami bežné hmotnosti, či skákaním detí apod. Zvýšené dynamické namáhanie môže poškodiť konštrukčné spoje.
• Čalúnený nábytok tiež nie je určený pre pobyt zvierat. V prípade kontaktu so zvieratami je nutné nábytok chrániť záprahovými textíliami.
• Nábytok nie je vhodné umiestňovať v tesnej blízkosti tepelných zdrojov
• čalúnený nábytok dlhodobo nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Hoci moderné materiály sú už farebne pomerne stále, môže dôjsť k vyblednutiu farieb či zteření vlákien a stratu elasticity
• Vyvarujte sa kontaktu čalúneného nábytku s nestálobarevnými textíliami, napr riflovým látkami. Môžu spôsobiť zafarbenie materiálu, nielen textílií, ale aj ekokoža a prírodnej kože.
• Vyvarujte sa kontaktu nábytku s opasky, nity, kľúčmi, zipsy a rôznymi sponami, ktoré môžu spôsobiť mechanické poškodenie materiálu.

Čistenie
Vhodná starostlivosť predĺži životnosť vášho nábytku. Vzhľadom k tomu, že nábytok je každodenne používaný, dochádza k jeho znečisteniu. Poťahové materiály vyžadujú istú starostlivosť. Všeobecne možno povedať, že pokiaľ dôjde k značnému znečisteniu, sťaží to možnosť kvalitne vyčistiť materiál a zbaviť sa nečistôt bez viditeľných následkov.
Pred použitím čistiacich prostriedkov odporúčame dôkladne prečítať návod na použitie, a predovšetkým použiť iba pH neutrálny čistiaci prostriedok vhodný pre konkrétny typ nábytku. Odporúčame tiež vyskúšať čistenie na menej viditeľnom mieste, pre zistenie či materiál nepúšťa farbu. Až po tomto teste, kedy máte istotu že použitý prostriedok nepoškodí nábytok, môžete pokračovať v čistení.
V zaden prípade neodporúčame používať na čistenie nevhodné ostré predmety, kefy a brúsne papiere, ktoré môžu poškodiť povrch materiálu.
Zároveň neodporúčame na čistenie používať rozpúšťadlá (obsahujúce benzín či trychloretylen a ďalšie).
Po vyčistení je nutné úplne vymyť čistiaci prostriedok, pretože jeho zvyšky vedú k rýchlejšiemu ušpineniu. Čalúnenie nechať dôkladne preschnúť. Po preschnutí môžeme textil ľahko překartáčovat v smere vlasu.
V prípade lokálneho znečistenia treba škvrnu okamžite odstrániť. Tekutiny najprv odsajte pomocou handričiek alebo papierových utierok. Na odstránenie zaschnutých škvŕn použite plochý tupý predmet. V prípade, že sa takto zaschnutou škvrnu nepodarí odstrániť, odporúčame ľahko navhlčit a postup opakovať.
Nečistoty je možné stierať jemnými krúživými pohybmi, smerujúcimi od odkraje k stredu škvrny. Týmto zabránite zväčšovanie škvrny. Nutné je textíliu dočistiť vodou, aby po zaschnutí nevznikali viditeľné okraje, čiže mapy po čistení. Zvyšnú tekutinu treba odsať čistou handričkou, alebo papierovou utierkou. Dbajte by nedošlo k úplnému premočeniu textílie.

Pravidelná údržba
Priebežná údržba čalúneného nábytku spočíva v odstraňovaní prachu a drobných nečistôt, a to vysávačom opatreným nástavcom na čalúnený nábytok. pri nízkom alebo strednom výkone.

Profesionálne čistenie
Čalúnený nábytok odporúčame nechať jedenkrát ročne celoplošne vyčistiť od špecializovanej firmy.

V košíku nie sú žiadne položky.