Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Nábytok vie presvetliť byt

K príjemnému bývanie patrí dostatok svetla v interiéri. Aj keď existujú rôzne zdroje prirodzeného svetla ako veľké okná, dvere, minimálne množstvo nábytku, môžeme si pomôcť aj optickú hrou farieb, a to ako na stenách alebo nábytku.

Zbavte sa ponurej atmosféry

Lepšie povedané, odstráňte všetko, čo robí z vášho interiéru tmavú kobku. Patrí sem výmena ťažkých tmavých závesov za ľahké materiály vo svetlých farbách, prípadne si namiesto nich nechajte namontovať žalúzie. Malému a tmavšiemu bytu by mali vládnuť svetlé farby. Ak teda máte tmavý nábytok, nahraďte ho nábytkom vo svetlých odtieňoch dreva, bielej farbe a pod. S nábytkom v malom byte šetrite. Ak vám hrozí nedostatok skríň, vyberajte nábytok vo farbe stien.

obývacie stěny Vybersito.sk

Tiahne žltá

Farby na stenách bytu by mali rešpektovať ich pôsobenia na človeka. Preto zvoľte do tmavého bytu výmaľbu v žltej, ktorá ho oživí. Hodí sa do kuchyne, pracovne, detskej izby, obývacej izby či tmavé úzke predsiene, ktorú opticky zväčší. Podobne funguje aj farba oranžová. Pokoj a uvoľnenie prináša modrá alebo ružová, ktorá sa hodí do kúpeľne alebo spálne.

Nezabudnite na sklo

Tmavý priestor opticky zväčší a presvetlí sklo. Z nábytku preto vyberajte obývacie steny s presklenými dvierkami. Tiež konferenčný stolík by mal byť sklenený, pretože vám umožní rozšíriť priestor pohľadu, ktorý nejde iba okolo neho, ale aj skrz neho. Dvere voľte so sklenenou výplňou, ktorá prepúšťa svetlo do tmavých častí bytu a súčasne spája interiér.

obývacie stěny Vybersito.sk

Lesklé materiály a veľa svetla

Ďalšia z možností, ako presvetliť byt je správna voľba povrchového materiálu nábytku. Do takého bytu sa najlepšie hodí nábytok s úpravou vo vysokom lesku. Ide totiž o to, že takýto materiál odrazí do miestnosti viac svetla. Interiér tak vyzerá svetlejšie, ale aj väčšie. Trendy nábytok predstavujú obývacie steny a rôzne samostatné nábytkové skrinky doplnené osvetlením, najčastejšie LED páskami. Aj to je jedna z možností, ako tmavý byt vkusne a účelne presvetliť.


Ďalšie tipy, ako si zosvetliť interiér, nájdete napríklad tu: https://www.vybersito.sk/oddeleni/1706/obyvacie-izby-inspiracie-fotogalerie/

V košíku nie sú žiadne položky.