Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Leto v záhrade

Leto je tu, krásne počasie, bola by škoda ho tráviť vnútri domu. V letnej záhrade sa dá totiž robiť veľa báječných vecí, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, obzvlášť, keď pobyt na čerstvom vzduchu prospieva aj celkovému zdraviu.

Prima zákutia
Poznáte niečo krajšieho, než sa posadiť v prírode a relaxovať? Asi sotva. Každopádne, natiahnuť sa na trávnik nemusí byť vždy bezpečné, už treba len kvôli kliešťom, ktorá v tomto období majú zelenú, a navyše nijako pohodlné, takže poďme sa pozrieť, ako si možno taký relax čo najviac spríjemniť. V prvom rade je treba si vytvoriť zóny:
1, oddychovú
- Miesto, kde raňajkujeme, pijeme kávu, grilujeme
Takúto oázu si ideálne vytvorte blízko domu. Dôvod je jednoduchý. Do záhrady musíte priniesť potraviny, nápoje, riad a nie je nič príjemného s takým nákladom behať až do najvzdialenejšieho kúta od domu. Nielen vy, ale aj vaši hostia sa budú chcieť dobre najesť a hlavne v pohodlí. Do tejto časti preto patrí záhradný set s dostatočne veľkým stolom a pohodlnými stoličkami. Výber jeho dizajnu a materiálu podriaďte celkovému charakteru záhrady a celého domu a samozrejme tiež tomu, ako často budete taký kút využívať. Nezabudnite ani na zatienenie, ktoré zvládne záhradný altánok, ktorá vás ochráni aj od drobné letné prehánky. Na čo samozrejme nesmiete zabudnúť je záhradný gril. Zamyslite sa nad tým, či máte možnosť využívať záhradu aj v jesenných či zimných mesiacoch. To je totiž presne doba na poriadne voňavé údené. Zvážte teda, či by nebolo vhodné si rovno zaobstarať multifunkčný gril, ktorý ponúka tiež udiareň.

záhradný set Vybersito.sk                                      multifunkčný gril Vybersito.sk       

- Miesto pre pokoj, popoludňajší spánok, čítanie knihy, meditáciu a pod.
Rýchlo preč od komunikačných zón, kde sa schádzajú všetci. Ideálne miesto nájdete v tom najkrajnejšom kútiku záhrady. A čo k takej pohode, kde vás nikto nebude rušiť, budete potrebovať? Pohodlné záhradné kreslo, alebo rovno záhradné ležadlo. Ak sa neusadíte do tieňa stromov, potom by to chcelo aj slnečník, ktorý vás bude chrániť treba pred poludňajším slnkom. Štýlová bude aj záhradná hojdačka so strieškou, do ktorej sa dá pohodlne uvelebiť a nechať sa ukolísať po dobrom nedeľnom obede. Nezabudnite na záhradný stolík, romantickému zákutia pristane variant z umelého ratanu.

záhradne kreslo Vybersito.sk                                                      záhradna hojdačka Vybersito.sk                    


2, relaxačné
Relaxácia nie je len odpočinok v polohe ležmo, ale predovšetkým zábava. Aj preto by ste mali uvažovať o bazéne, alebo nafukovacie vírivke. Navyše po ránu vám pár temp v bazéne pomôže sa báječne pretiahnuť a pripraviť do nového dňa a večerné posedenie vo vírivke pre zmenu zregeneruje telo unavené po celodennom výdaju energie. Vírivka je vhodná pre menšie pozemky, a na terasy, nadzemný bazén hlavne pre rodiny s deťmi, ktoré si v ňom užijú krásne prázdniny. Ďalšie zábavu si deti užijú vo skákacích nafukovacích hradoch, ktoré sa vyrábajú v rôznych variantoch. Zaobstarať im tak môžete nielen klasický hrad, napríklad s vodnou šmýkačkou, ale tiež napríklad futbalové ihrisko, v ktorom si užijú aj poriadnu srandu.

skákaci nafukovací hrad Vybersito.sk 

3, záhradkárske
Vždy by ste mali dbať na to, aby vaše záhradkárskej počiny boli oddelené od hlavnej odpočinkovej zóny. Pri výhľade z lehátka to totiž zodpovedným záhradkárom nedá a vyrazí zalievať, okopávať, trhať burinu a pod. A je po odpočinku. Okrem záhonov môže stať v záhradkárskej - pracovnej zóne skleník a tiež záhradný domček, kam si možno nielen ukladať záhradné náčinie, ale využiť ho aj ako domček napríklad na hranie pre deti, keď práve prší.

skleník Vybersito.sk  

Každý takýto kút má niečo do seba a záleží len na vás, čomu dávate pri pobyte na záhrade prednosť, či pravému záhradkárčenie, odpočinku, alebo gurmánskym radovánkam pri správne rozpáleného záhradného grilu. Nech je to tak či onak, každopádne užívajte leto! :-)

V košíku nie sú žiadne položky.