Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Lamelový rost

Lamelový rošt
Rošt všeobecne slúžia ako podklad pod matrac a napomáha správnemu držaniu tela počas spánku. Rošty polohovacie umožňujú nastavenie sklonu v oblasti chrbta či nôh.
Lamelové rošty zaisťujú cirkuláciu vzduchu, teda odvod vlhkosti, čo súčasne zabraňuje množeniu baktérií a mikróbov. Vďaka svojej konštrukcii, ktorý je tvorená pružnými lamelami, umožňuje rovnomerné rozloženie váhy a predlžuje životnosť matraca.
Lamelové rošty sú vhodné pre všetky typy matracov (penové, pružinové, latexové).
Rošty sú vyrábané v normovaných rozmeroch a dajú sa nasadiť na akúkoľvek posteľ.
Dôležité je nepliesť si rošt lamelový s roštom latkovým. Latkový rošt je tvorený iba latkami, čo sú v podstate pevné malé dosky, neumožňujúce žiadne pruženie. Kým lamely sú odpružené do oblúčika a plní funkciu tlmiča, ktorý spolu s kvalitným matracom zaistí správne formovanie matraca pod ťarchou tela.
Pri výbere roštu je vhodné uvedomiť si, čo od roštu očakávame. Zohľadniť by sme mali vek, kedy je potrebné voliť rošt pevnejšie v oblasti bedier. Možnou alterntivou sú rošty s možnosťou nastavenia tvrdosti. Osoby, ktoré trpia opuchmi nôh a či vystavujú v zamestnaní nohy zvýšenej záťaži, by mali zvážiť kúpu roštu nastaviteľného, kde si môžu upraviť výšku uloženie nôh. Zároveň, kto v posteli rád číta, využije nastavenie podhavníku. Varianty nastaviteľných roštov existujú nielen jednotlivo, ale aj pre obe možnoati spoločne.

V košíku nie sú žiadne položky.