Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Lakobel

Lacobel
Lakobelu je klascké plavené sklo, ktoré je z jednej strany opatrené pigmentovým lakom. Plavené sklo, čiže float sklo, je vyrábané plavením nepretržitého pásu skla po hladine roztaveného kovu. Jedná sa o vysoko akostné číre sklo s lesklým povrchom a nezkreslujícím priehľadom. Vďaka farebnému laku získavajú plochy lakobelu efektný žiarivý vzhľad. Výhodou je stálosť farieb aj pri dlhodobom používaní. Lakobelu možno opatriť bezpečnosťou fóliou, ktorá nielenže chráni lak, ale predovšetkým zabraňuje ďalším škodám, či zranení v prípade rozbitia.

Lacobel T - kalený lakobelu
Princíp kalenie spočíva v prudkej zmene teplôt. Teda sklo ohriatej na 670 ° je prudko ochladené, vďaka čomu sa lakobelu stáva päťkrát pevnejšie naž klasické sklo. Za zmienku stojí jeho vlastnosť, kedy pri prasknutí sklo netvorí ostré črepy, ale fragmenuje na malé neostré úlomky, ktoré zostanú nalepené na ochrannej fólii. Vďaka kalenie možno lakobelu použiť aj v exteriéri. Ale pretože lak musí odolať i teplote kalenie, nemožno používať bežný organický lak, ale smalt. Z tohto dôvodu sa lakobelu T predáva iba v štyroch farbách.
Montáž Lacobel sklá odporúčame prenechať odborníkom. Vykonáva sa pomocou silikónov, lepidiel alebo obojstranných lepiacich pások. Lakovaná strana musí byť vždy umiestnená na substráte tak, aby nedošlo k poškodeniu laku. Lakobelu môže byť inštalovaný vo vlhkom prostredí, nesmie však byť trvalo ponorený do vody. Výnimku tvorí iba metalické farby, ktoré je v prípade umiestnenia do vlhkého prostredia nutné opatriť bezpečnostnou fóliou.

Výhodami lakobelu je atraktívny, moderný a zároveň nadčasový vzhľad. Vďaka fixácii je lak farebne stály a odolný voči UV lúčom. Súčasne je veľmi odolný proti poškriabaniu. Vďaka jednoduchej údržbe sa stáva lakobelu stále obľúbenejším materiálom. Možno ho čistiť suchou, vlhkou aj mokrou handričkou, musí sa však zabrániť prieniku vody k lakované ploche.
Veľmi efektné je kombinácia lakobelu s drevom, keramikou alebo kovom a oceľou.
 
     
 
                                              

V košíku nie sú žiadne položky.