Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Kovové lišty

kovové lišty

Tieto lišty sú v podstate kovovej pásky, ktoré sú využívané na dokončovanie hrán a prechodov u podláh, nábytku alebo kuchynských pracovných dosiek. Prevažne sú vyrábané z neželezných kovov, ako je hliník, ale často bývajú povrchovo upravené farbou alebo fóliou. Tieto lišty moho byť podľa účelu využitia rôzne tvarované, napr profil "U", "C", "O", "T", "H".
Kovové lišty tvoria dnes už neodmysliteľnou súčasťou nábytkárskeho priemyslu, lebo veľmi uľahčujú zakončovanie, alebo prechody materiálov a to nielen z hľadiska funkčného, ale predovšetkým tiež estetického.

Najčastejšie využitie kovových líšt:
Podlahy - prechodové lišty, vyrovnávacej lišty, ukončovacie lišty. Schodové hrany, dilatačné škáry, nájazdové profily, škárovacie profily, sokle, kryty kabeláže, vnútorné a vonkajšie rohy.

Značnú výhodou sa javí široká škála tvarového prevedenia a predovšetkým možnosť voľby dekoru, vrátane imitácií dreva. Vďaka fyzikálnym vlastnostiam použitých materiálov a zvýšenej odolnosti voči korózii sú tieto lišty pomerne nenáročné na údržbu. Tá sa vykonáva suchou alebo navlhčenou handričkou. Treba sa však vyhnúť čistiacim prostriedkom s obsahom kyselín.

   

                                                 

V košíku nie sú žiadne položky.