Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Kokosové vlákno

Kokosové vlákno

Kokosové vlákno patrí medzi prírodné vlákna (sisal, bavlna, ľan, konopné vlákno). Toto vlákno je získavané z obalu nedozretých plodov kokosové palmy, teda kokosových orechov. Vlákna vynikajú svojou pružnosťou a pevnosťou. Pre efektívne Vužití týchto vlákien je reba získať vlákna dlhšie ako 30 cm. Z tohto dôvodu sa kôra plodov niekoľko mesiacov maceruje v slanej morskej vode, zbaví sa tak pektinového obalu a materiál sa postrihať na jednotlivé vlákna, ktoré sa využívajú v oblastiach textilnom a čalúnnického priemyslu.
Charakteristickým znakom kokosového vlákna je jeho drsnosť, pretože je podstatne hrubší než vlákno bavlnené. Hoci je vlákno duté (obsahuje asi 65% vzduchu), je najpevnejší zo všetkých celulózových vlákien a veľmi odolné proti mechanickému namáhaniu.
Dosky určené na výrobu matracov sú spevňované vpichovaním vulkanizovaného kaučukového mlieka. Kokosová vložka má v matraci funkciu spevňovacie, vďaka ktorej dosahuje matrac vyššej tvrdosti a zároveň vzdušnosti.
Kokosové vlákno je odolné proti baktériám a nenapadá ho hmyz ani hlodavce. Tieto vlákna zahŕňajú širokú škálu využitia. Jedná sa o textilný, čalúnnický priemysel, ďalej je to výroba prírodných kief, rohožiek, behúňov a lodných lán a povrazov. Ďalej je využívané ako izolant stien, materiál na výrobu sietí a v neposlendí rade aj ako dekoračné vlákna a tkanina.

 

V košíku nie sú žiadne položky.