Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Jesenné dekorácie

Jeseň sa nádherne vyfarbil, tak trochu nostalgicky, čo hovoríte. Je čas vyraziť do prírody pre jesenné dekorácie, ktorými si môžeme spestriť dom, ale aj jeho okolie, záhradu, skrátka, ako vám bude libo.

Až sa teda vydáte na prechádzku, nezabudnite si pozbierať jesenné lístie, ktoré sa krásne probarvilo do palety teplých príjemných farieb. Dajú sa s znej vytvárať rôzne ozdoby, ale parádu urobí aj len tak vložené do malej vázičky na kuchynskom okne.
Nádhernú jesennú dekoráciu predstavujú aj rôzne plody. Obľúbené sú červené šípky, jarabiny, ktoré sa hodia do jednoduchej väzby ako samotné, tak napríklad s vetvičkami zeleného ihličnanu. Ak máte radi v obývacej izbe čerstvé kvety, šípky je spoľahlivo nahradí a vo váze vydrží podstatne dlhšie.

 

Ak ste na jar dobre plánovali, čo zasadiť na záhrade, určite už máte doma rad nasušených kvetín, od levanduľa cez rôzne typy farebných slamienok až po trávy. Nastal čas im dať novú tvár. Ak si nechce prirábať moc veľkú prácu, prípadne sa necítite na nejaké zložité aranžmány, stačí z jednotlivých usušených kvetov zviazať dohromady jednoduchú kytičku, ktorú môžete olemovať - dozdobiť - kúskom tylu v základnej farbe alebo ozdobného papiera, dekoračného obrúsku, apod. Inak sa slamienky dajú veľmi dobre kombinovať práve s ihličnanmi, na podklade ktorých vynikne farebnosť jednotlivých kvetov.
Kto si chce trochu viac pohrať, môže skúsiť aj väčšie dekorácie, napríklad jesenný veniec ako ozdobu na vonkajšie dvere, zábradlia a pod. Všetky dostupné pomôcky k tomu sa dajú zohnať v potrebách pre aranžérov alebo výtvarníkov.

Pri potulkách jesennou prírodou nezabudnite ani gaštany, ktoré, nasypané v sklenenej nádobe a treba doplnené jedným dvoma listami, vytvorí peknú jesennú dekoráciu, pre ktorú určite nájdete v byte využitie, či už v obývacej izbe, spálni alebo napríklad v chodbe ... Mimochodom, z gaštanov, ktoré vám zostanú, môžete skúsiť s deťmi vytvoriť gaštanová zvieratká, čo býva ich veľmi obľúbená činnosť.

 


Je to už pár rokov, čo sa v našich končinách zabýval Halloween. Reč je o anglosaskom sviatku, ktorý pripadá na posledný októbrový deň. Pôvodne sa ale jedná o keltský zvyk, kedy ľudia svietili sviečkami, upevnenými vo vydlabaných dýních, dušiam mŕtvych, ktoré sa mali vracať domov. Dnes si tento sviatok užívajú hlavne deti, ktoré sa prezliekajú do kostýmov a chodia koledovať sladkosti.
Nezabudnite si preto jednu takú poriadne veľkú tekvicu zaobstarať a budete mať o popoludňajšie zábavu s potomkami vystarané, nehovoriac o krásnej dekoráciu v záhrade.

Keď už sme u tekvíc, existuje ich veľká kopa a zvládnu sa postarať o tú pravú jesennú atmosféru nielen vonku, ale aj doma v byte. K domáce dekoráciu sa pochopiteľne hodia menšie varianty, ktoré môžete posadiť do ozdobnej misky a treba obložiť machom, alebo do kvetináča s aranžovaciu hmotou. Vršok zrežte, vydlabte a dovnútra môžete opäť naaranžovať suché kvety, plody, ihličnany, pekné dekoratívne vetvičky, vlastne čokoľvek, čo vás na jesennom výlete zaujme.


K jesenným dekoráciám ale patrí napríklad aj vankúšiky v jesenných farbách a vzoroch, prikrývky, príjemná deka, do ktorej sa zaboria pri čítaní knihy, skrátka všetko, čím si jeseň môžete spríjemniť a navodiť onú správnu náladu, s ktorou,, prežijete "chladné rána aj večery a občas aj nevľúdne sychravé dni.

Foto: FreeImages.com

V košíku nie sú žiadne položky.