Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Jarné upratovanie v spálni

Čaká vás jarné upratovanie? Zamyslite sa nad tým, či stačí naozaj len upratať, alebo rovno vyhodiť ... O čo ide. Tak napríklad v spálni. Napadlo vás niekedy ako dlho spíte na matraci, ktorú máte v posteli? A je vám posteľ stále pohodlná? A čo šatníkové skrine? Nepadá vám z nich oblečenie, pretože sa nedajú zatvoriť. Toto a množstvo ďalších drobností sú dôvody na to, aby ste vzali jarné upratovanie naozaj z gruntu a miesto čistenie už nefunkčných vecí je radšej vymenili za nové.

spálňa Vybersito.sk 

Kedy je čas na novú posteľ
Akonáhle sa začne posteľ ozývať, teda vŕzgať, je jasné, že je s ňou niečo v neporiadku. V takej chvíli už často začína dosluhovat rošt, vypadávajú lamely. Všímajte si tiež toho, ako sa vám z postele vstáva a líha, nakoľko je vám ležanie príjemné. Môžete sa pohodlne pretiahnuť, nechýba vám čelo, ktoré chránia hlavu? Ide o to, že s časom pribúdajú rôzne zdravotné neduhy a ťažkosti a vo chvíli, kedy máte napríklad problémy s bedrami sa vám napríklad z nízkej postele bude vstávať podstatne horšie ako v čase, keď vám nič nebolo. Lôžko ako také by ste skrátka mali prispôsobovať svojmu aktuálnemu zdravotnému stavu. To nehovoriac o tom, že na posteli, ktorú máte v spálni už pár rokov, bude tiež zrejme vidieť, že má svoje najlepšie roky za sebou.

A čo matrace

Všeobecne by sa matrac mala meniť raz za sedem rokov. Ale priznajme si to na rovinu. Väčšina ľudí sa rozhodne pre výmenu matrace až vo chvíli, keď sa im existujúce začne rozpadať. Lenže spanie na nevhodné matraci vám môže privodiť zdravotné problémy. Navyše, niekedy je potrebné matrac vymeniť skôr, pretože skrátka nemá takú životnosť. Že sa jej čas naplnil, spoznáte ľahko. Jednak cítite, že vás pri ležaní v posteli tlačí pružiny či rôzne hrbole. Matrac nie je rovná, ale má na sebe preležaniny a uprostred sa objaví ,, jamku ". Pri otáčaní matraca nepríjemne vŕzga. Je na nej viditeľné viditeľné opotrebenie ako prerezaný alebo dokonca roztrhané poťah, matrac je plná prachu, prepotené pod. Okrem tejto vizuálnej stránky je čas na výmenu aj vtedy, keď vás stav matraca budí v noci zo spánku a ráno ste viac rozlámaní a ubolení, než odpočinutie.

spálňa Vybersito.sk 

Čo so starou skriňou
Vyhodiť. Jednoznačne. Aj keby vás k nej viazalo tisíc spomienok. V pekne zariadené, pohodlné a útulné spálni nesmie chýbať ani pekná a praktická šatníková skriňa. Častým nešvárom tohto intímneho priestoru, akým spálňa bezpochyby je, býva fakt, že do neho ľudia mnohokrát nasťahujú skrine po rodičoch, starých rodičoch či ďalších príbuzných, bez uvažovali nad tým, že sa do celkovej koncepcie interiéru nehodí. Spálňa ako taká je veľakrát jedna z najmenších miestností v byte. Tomu by potom mal zodpovedať aj dizajn a typ skrine. Do úvahy treba vziať aj praktické hľadisko, teda vnútorné vybavenie šatníkovej skrine. Postarší kúsky mnohokrát neobsahujú vôbec nič, teda až na šatníkovú tyč. A ak si chcete dovnútra uložiť tiež oblečenie typu svetre, tričká, mikiny a pod., Musíte ich väčšinou vŕšiť na dno do stĺpikov, v ktorých sa potom v rannom zhone prehrabuje do tej miery, že po vás zostane len bodrel.

Pár tipov, ako oživiť starú a nefunkčné spálni nájdete tu: https://www.vybersito.sk/oddeleni/102/spalna/

V košíku nie sú žiadne položky.