Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Ako vymaľovať detskú izbu

Je všeobecne známe, že farby ovplyvňujú našu náladu a pocity. To platí nielen pre nás dospelých, ale aj pre deti. Ak sa teda chystáte práve teraz maľovať detská izba, dobre sa zamyslite nad tým, aké farby a odtiene zvolíte.

Aj keď sa zdá, že detská izba hýri veselými farbami, mali by ste ich výberu venovať premyslenú pozornosť. Nejde totiž len o to, aby ste vymaľovali izbu odtiene, v ktorých sa bude vaša ratolesť cítiť dobre, ale tiež treba myslieť na to, aby ladili s existujúcim nábytkom, podlahovou krytinou a pod. Malé deti navyše predovšetkým obdivujú rozprávkové výjavy na stenách, ktoré v nich vzbudzujú fantáziu a chuť do hrania.

detská izba www.vybersito.sk
S citom
Určite stojíte o to, aby sa dieťaťu v izbičke páčilo. Veľkou mierou sa o to môže zaslúžiť vhodne zvolená farba. Pre hyperaktívne deti vyberajte skôr tlmenejšie farby, ktoré napomôžu upokojenie reakcií dieťaťa, naopak menej živé deti zase povzbudí jasné veselé odtiene, ktoré by však nemali v miestnosti prevládať, zvyčajne sa používajú maximálne na jednu stenu. Rozhodne sa ale vyvarujte kombinácia viacerých farieb, ktoré môžu dieťa skôr rozptyľovať, ako mu priniesť uvoľnenie a pocit pokoja. Nikdy totiž nie je problém priniesť do zdanlivo fádnu výmaľby oživujúce prvky s pomocou farebných doplnkov ako sú závesy, poťahy, posteľná bielizeň, hračky, obrázky a pod.
detská izba pre dievča Vybersito.sk
Pre dievčatá
Dávno už neplatí, že dievčatká by mali mať izbičku vymaľovaný na sladko ružovú. Pekná bude napríklad citrónovo žltá, ktorá sa dá ľahko skombinovať s akoukoľvek ďalšou výraznou farbou. Hodí sa aj zelená, fialová, alebo biela, ktorá slúži ako výborný základ pre ďalšie farebné odtiene. A ak vaša dcéra predsa len vyžaduje ružovú, skúste jej ukázať aj ďalšie odtiene než cukríkové štýl Barbienek. Treba vás milo prekvapí a vyberie si lila, lososovej, staroružovej a ďalšie podobné farby.

Pre chlapcov
Síce sa spieva, že modrá je dobrá a mnohí chlapci jej dávajú prednosť, ale nie je dôvod, pre nevyskúšať napríklad zelenú, oranžovú, alebo už spomínanú žltú. A dajte si pozor na jednu vec, rozhodne tu neplatí, že by ste mali pre chlapcov voliť tmavšie odtiene, teda obzvlášť pre tie menšie. V tmavom, až ponurom izbe by sa necítil dobre ani ten najväčší hrdina.
detská izba pre chlapcov www.vybersito.sk

Spoločná detská izba
Obvyklým dotazom býva, ako vymaľovať izbu, keď ho obývajú nie dvaja chlapci alebo dve dievčatká, ale syn s dcérou. V takom prípade vyberajte neutrálne tóny, tj. Oranžová, žltá, alebo napríklad fialová. Pekný podklad môže tvoriť aj svetlo šedá, ktorá v kombinácii s farbami pre chlapcov či dievčatá izbu opticky rozdelí, takže obaja sa vo svojom zákutia budú cítiť oveľa lepšie.

Vychytávky
Kto má malé deti, veľmi dobre vie, že im hocikedy nestačí papier, takže sa svojimi výtvarnými dielami často pokračujú aj na stenách izby. V takom prípade vyskúšajte umývateľné farby, z ktorých obrazy vašich maliarov bez problémov zmyjete. Za úvahu stojí aj výmaľba stien pastelovými neutrálnymi farbami, ktoré následne doplníte rôznymi samolepkami, čo sa bude deťom určite páčiť.
detská izba Vybersito.sk
 

Nezabudnite!
V detskej izbičke budú bývať hlavne vaše deti. Preto farby vyberajte s nimi, prípadne na nich aspoň nechajte výber samolepiacich tapiet, kedy si tí menší zvyčajne vyberajú obľúbené rozprávkové motívy, väčšie deti pre zmenu výjavy z obľúbených kreslených filmov a pod.

V košíku nie sú žiadne položky.