Informácie:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

.Posteľ... viete si vybrat tú správnu ?

... patríte k ľuďom, ktorí sa ráno budia rozlámaní a sťažujú sa, že sa zase poriadne nevyspali? Dôvodov k takejto situácii môže byť mnoho, tým najčastejším je nevhodná posteľ.

Rozmery postele

Pri výbere postele venujte pozornosť jej rozmerom. Všeobecné pravidlo hovorí: dĺžka postele sa rovná výške človeka plus aspoň 25 cm. Šírka by mala byť minimálne 80 cm, ale čím viac, tým bude posteľ pohodlnejšie. Štandardné rozmery jednolôžka pre dospelých sú 90 x 200 cm, dvojlôžko zoženiete v rozmeroch 140, 160 alebo 180 x 200 cm. Dnes už tiež nie je problém zaobstarať posteľ v predĺžených veľkostiach.


Jedným z dôležitých kritérií výberu je aj výška postele, ktorá by sa mala pohybovať medzi 45 - 55 cm. Ak vyberáte posteľ pre seniorov, kúpte im ešte o niečo vyššiu, budú z nej lepšie vstávať. U seniorov je tiež treba počítať s tým, že už horšie vidia, preto by posteľ nemala mať ostré hrany, aby nedošlo k úrazu.

Úložné priestory

Výrobcovia reagujú na malé miestnosti a k posteliam dodávajú úložné priestory pre lôžkoviny. Môže sa jednať o úložné boxy, ktoré sa zasúvajú pod postele, prípadne ide o na pevno zabudovaný priestor pod ležnú časť. Ten je vždy kombinovaný s vyklápacím roštom.

Čela a zábrany

Častou súčasťou postele je čelo. Väčšinou ho nájdete pri hlave, ktorú chráni pred prievanom, ale niektoré typy postelí majú čelo aj pri nohách. U postele si dajte pozor na bočnice, ak sú vyššie ako matrace, bývajú často dôvodom všelijakých, hoci drobných úrazov.


Aký materiál

Najkvalitnejšie sú postele z masívu. Možno vyberať z cenovo dostupnejších mäkších driev ako je smrek alebo borovica. Postele z tvrdšieho dreva - buk, dub alebo breza sú síce drahšie, ale vzhľadom ku kvalite dreva vydrží podstatne dlhšie.

Dobrú službu Vám poskytnú aj postele z lamina - imitácia dreva.


Na trhu sa stále držia celočalúnené postele. Tie nie sú príliš vhodné pre alergikov a tiež treba počítať s ich častejším upratovaním. Čo oceníte, je veľký úložný priestor.


Zaujímavou dominantu spálne môžu tvoriť kovové či kované postele. Často sa vyrábajú v kombinácii s ďalším materiálom - drevom.

Pro dokonalý spánok

Aby bola posteľ naozaj funkčná, je potrebné k nej pridať kvalitný rošt a pochopiteľne tiež matrac. Oboje vyberajte s ohľadom na zdravotný stav a mobilitu užívateľov. Dôležitou súčasťou je aj vhodný výber lôžkovín.

V košíku nie sú žiadne položky.